Forum Flamenco Strona Główna Flamenco
forum miłośników flamenco - www.forum.flamenco.pl
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PRZEDSTAWIALNIA
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Flamenco Strona Główna -> Pogadalnia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witamina-C
administrator


Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 262
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 20:53    Temat postu: PRZEDSTAWIALNIA Odpowiedz z cytatem

W tym temacie każdy może się przedstawić czy powiedzieć coś o sobie:).
_________________
Aprisa y bien no puede ser.
Co nagle to po diable.


Ostatnio zmieniony przez Witamina-C dnia Czw Kwi 05, 2007 12:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Sty 26, 2007 20:53    Temat postu:

Powrót do góry
Witamina-C
administrator


Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 262
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Nie Sty 28, 2007 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż widzę, że nikt za bardzo nie ma ochoty nic pisać o sobie, to może ja zacznę, chociaż nie lubię pisać o sobie. No więc ogólnie to chodzę do El Duende w Sopocie, uczę się tańczyć "już" od dwóch lat, no i obym jak najdłużej to robić mogła...Razz A tak to oprócz flamenco, o którym mówię zawsze i wszędzie, to uwielbiam również kino (oczywiście do tego zalicza się Carlos Saura;), dobrą lekturę, muzykę również inną od flamenco, prawie że każdy rodzaj tańca (ymmm... balet, salsa i tango to jest to!) i wszystko, co nie jest związane z naukami ścisłymi:P.
_________________
Aprisa y bien no puede ser.
Co nagle to po diable.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brujita
Tangos


Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 172
Skąd: obecnie Wawa

PostWysłany: Nie Sty 28, 2007 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Flamenco "zajmuję się" od 2003 roku. Zaczynałam w Studiu Styl, potem El Duende, znowu Studio Styl, liczne warsztaty w kraju i za granicą... Obecnie wykorzystuję swoją bytność w stolicy i chodzę na zajęcia do Małgosi Matuszewskiej.
Flamenco jest moją największą pasją; uwielbiam śpiewać i od pewnego czasu próbuję to robić - z mniejszym bądź większym powodzeniem.
Poza flamenco kocham konie i pochłaniam książki w ilościach hurtowych. Najbardziej lubię powieści Arturo Perez-Reverte, a także wszystkie inne, których akcja toczy się w czasach rewolucji francuskiej, wieków średnich oraz w Hiszpanii.
_________________
flamenco es... flamenco Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madeleine
Sevillanas


Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 25

PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tańczę flamenco od 2002 roku- niestety z przerwami. Na szczęście ostatnio intensywniej, mimo że nauka flamenco łączy się dla mnie z dojazdami ok. 100 km w jedną stronę - mieszkam w Wałbrzychu a tańczę we Wrocławiu. Zaczynałam u Kasi Małeckiej, obecnie tańczę u Kasi Radułowicz; mam też za sobą warsztaty z Juanem Trigueros (zaczynałam jako najsłabsza z grupy a potem było tylko lepiej Smile
Poza flamenco pasjonuje mnie kilka innych styli tańca- uczę się tańca brzucha, chodziłam na zajęcia z tańca cygańskiego, irlandzkiego, dawnego, a z narzeczonym intensywnie uczymy się tańców towarzyskich z największym naciskiem na tango Smile Poza tańcem kocham konie, odtwarzanie kultury materialnej dawnych wieków, kostiumologię, podróże i poznawanie innych kultur. Ostatnio zaczęłam naukę języka hiszpańskiego (chciałabym chociaż spróbować pojechać na jakiś kurs flamenco do hiszpanii)
A to, co mnie w ostatnich miesiącach najbardzej pasjonuje to przygotowania do własnego ślubu w maju Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asia
Sevillanas


Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 7

PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspaniale, że wreszcie ktoś wpadł na pomysł stworzenia forum miłośników flamenco! Gratuluję Laughing! Myślę, że tego nam było potrzeba.
Moja fascynacja flamenco trwa już 9 lat, a rozpoczęła się u źródła, tzn. w Trianie. Tańcze od 2002 roku i jest to moją największą pasją ( oprócz kilku innych oczywiście ).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosia
Tangos


Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 144
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Very Happy
Nazywam się Gosia i właśnie zaczęłam się uczyc flamenco. Zawsze mnie fascynowało, ale dopiero teraz się zebrałam. Zresztą z tańcem miałam zawsze wiele wspólnego - 8 lat towarzysko Wink
Teraz przyszedł czas na "Spanish soul"... Mam nadzieję, że znajdę tu u Was wiele informacji, podpowiedzi i wskazówek.
Marzy mi się wyjechać do Hiszpanii na spotkanie z prawdziwym duchem flamenco, ale to pewnie za jakiś czas. Najpierw muszę się trochę nauczyć...
to do usłyszenia wkrótce mam nadzieję...
_________________
pozdrawiam
Gosia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger Nazwa Skype
d.orka
Tangos


Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 194
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, że nie pisałam, ale nie lubię pisać "w biegu" i "z doskoku", bo wtedy piszę skrótami i wychodzi nie to, co chciałam, by wyszło Wink

Hiszpania, muzyka flamenco, długie spódnice i taniec - fascynowało mnie to już w dzieciństwie. Za sprawą mojego Taty, który lubił te klimaty Wink
Oglądałam z Nim filmy dokumentalne o Hiszpanii i flamenco, przysłuchiwałam się, gdy uczył się hiszpańskiego.
Potem były przeprowadzki, szkoły i inne ważne sprawy. Miałam różne zainteresowania: Indianie Ameryki Północnej, kultura prekolumbijska, poezja śpiewana i gra na gitarze, muzyka metalowa nawet, muzyka dawna (z dużym uwielbieniem dla hiszpańskiej muzyki renesansowej), muzyka świata. Wszystko się przenikało i przeplatało, ale wciąż towarzyszyła mi tęsknota za flamenco. Kupowałam kasety z muzyką, nagrywałam filmy o flamenco na wideo, nosiłam długie spódnice i tańczyłam w domu (nie mogłam pojąć, jak one tymi nadgarstkami kręcą, że to tak ślicznie wygląda
Wink
_________________
d.orka
Czy coś ze mną jest nie tak? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
d.orka
Tangos


Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 194
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...A potem wyszłam za mąż. Pracowałam, uczyłam się. Odkryłam piękno macierzyństwa i śledziłam biennale tańca w Poznaniu. Warsztaty flamenco! Marzyłam, by w nich uczestniczyć! Niestety, kiedy mogłam już zostawić dzieci pod opieką na kilka dni, okazało się, że koszty warsztatów skandalicznie wzrosły. W mojej ocenie była to czysta komercja. Nie pojechałam.
Cierpliwie czekałam, aż się coś wydarzy. Wreszcie dotarł do Szczecina PROGRESSTERON, a z nim różne ciekawe warsztaty, w tym flamenco.
Warsztaty flamenco prowadziła Agatka Bruska, która ma w Szczecinie swoją szkołę flamenco. Poszłam i wyszłam zachwycona i czekałam kilka następnych miesięcy, aż ruszy nabór do grupy początkujących. Od końca października 2005 wraz z innymi przemiłymi dziewczynami (i początkującymi, jak ja, i tańczącymi dłużej) chłonę flamenco. Agatka jest wspaniałym PEDAGOGIEM (ma niezwykłe wyczucie i intuicję) i znakomitą instruktorką (potrafi przekazać nam zawiłości rytmu, finezję ruchów i złożoność stepowania - inną rzeczą jest, że nasze knąbrne ciała nie zawsze chcą nas słuchać ) Wink ...
_________________
d.orka
Czy coś ze mną jest nie tak? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
d.orka
Tangos


Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 194
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale się rozpisałam... Very Happy Ale jak mam pisać, to piszę Wink

Od kilku miesięcy w grupie fajnych dziewczyn uczymy się "klikać" na kastanietach. Zaczęłyśmy też przygodę z wachlarzami.
Podobnie, jak Ty Gosiu, marzę, by pojechać na warsztaty do Hiszpanii. I kupić tam buty z prawdziwego zdarzenia. I zwiedzić wszelkie piękne miejsca.
Do dzieła!
Pozdrawiam Was wszystkie.
_________________
d.orka
Czy coś ze mną jest nie tak? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gosia
Tangos


Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 144
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie jest nas już dwie, które marzą o słonecznej i pełnej ekspresji Hiszpanii Smile
Czytałam w postach od "flemenek", że w Sweilli i innych miastach jest ogromny wybór strojów, butów i akcesoriów do flamenco. Och, jak mnie to kręci!Non Very Happy
Mam jednak pewien dylemat. Oczywiście jako początkująca zaczynam od Sevillanas (pewnie tak jak wszyscy), ale ja mam odwieczny głód tańca więc 1 raz w tygodniu to dla mnie za mało. Zapisałam się więc dwa razy w tygodniu na dwie różne grupy. Nie wiem, czy dobrze, czy nie. Tańcząc profesjonalnie taniec towarzyski wiem, że żeby naprawdę osiągnąć formę, warsztat i założony cel trzeba tańczyć, tańczyc i tańczyć. Nie da się osiągać rezultatów tańcząc raz w tygodniu. Niestety wszystkie szkoły proponują tylko taki rytm nauki. Dla mnie to za mało. Czy wiecie może czy jakaś szkoła ma kursy bardziej intensywne? Zależałoby mi na tym, żeby podejść do tematu bardziej "profesjonalnie". Jak sobie wyobrażę, że żeby nauczyś się samej Sevillany musze poświęcić pół roku to... To się chyba nzywa zboczenie zawodowe Wink
_________________
pozdrawiam
Gosia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger Nazwa Skype
Gosia
Tangos


Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 144
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i przepraszam za literówki Very Happy . Mam nadzieję, że mi wybaczycie. To ten pośpiech... Wieczny pośpiech...
_________________
pozdrawiam
Gosia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger Nazwa Skype
d.orka
Tangos


Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 194
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marzących o wyprawie do Hiszpanii jest więcej, tylko my akurat się "wyzewnętrzniłyśmy" Laughing

Gosiu, zgadzam się z Tobą, że raz w tygodniu to mało. Nauka sevillany jest żmudna i można w pewnym momencie poczuć znużenie i niedosyt.
Ja zaczęłam od tangosa - tak wyszło. Ale zaraz dołączyłam do nowo powstałej grupy początkujących uczących się seillany.
Chodziłam dwa razy w tygodniu, a i tak czułam niedosyt - ale to po wielu latach czekania nie mogłam się nasycić.
Teraz, gdy rozpoczęłam drugi rok przygody z flamenco, uczę się w kilku grupach. Jestem zachłanna - przyznaję się bez bicia. Ale to moja "terapia". Potrzebuję tego dla własnego dobra Wink
_________________
d.orka
Czy coś ze mną jest nie tak? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gosia
Tangos


Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 144
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

D.orka, tak, to zupełnie tak, jak ze mną. Mimo, że dopiero zaczynam już czuję niedosyt. Ale po prostu znam siebie, wiem, że jesli chodzi o taniec to nie traktuję go po prostu jako miłe hobby, ale jako spełnienie. Zeby się spełniac nie można czegoś robić tylko raz w tygodniu. ...CHyba...
A jak Ci się udało zacząć od tangos? Zadna ze szkół w Warszawie nie proponuje innego początku niz sevillanas. Czy to kwestia dogadania się z instruktorami? Wątpię czy pozwolą mi się zapisac na jeszcze jedną grupę bez przejścia przez pierwszy etap. Sad
_________________
pozdrawiam
Gosia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger Nazwa Skype
d.orka
Tangos


Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 194
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He, he, bo ja w Szczecinie chodzę na zajęcia Very Happy
_________________
d.orka
Czy coś ze mną jest nie tak? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gosia
Tangos


Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 144
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to znaczy, że w Szczecinie macie lepiej Very Happy
_________________
pozdrawiam
Gosia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger Nazwa Skype
Reklama






Wysłany: Pon Lut 05, 2007 14:47    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Flamenco Strona Główna -> Pogadalnia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 1 z 14
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Flamenco  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group