Forum Flamenco Strona Główna Flamenco
forum miłośników flamenco - www.forum.flamenco.pl

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wyrób flamencopodobny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Flamenco Strona Główna -> Słownik terminów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nemo
Alegrías

PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też tak kiedyś skończę.
Mam tylko nadzieję, że to będzie na Majorce a nie w Zakopanem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Reklama

Wysłany: Czw Sie 26, 2010 17:17    Temat postu:

Powrót do góry
marcesa
Soleá

PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 16:47    Temat postu: wyrób flamencopodobny Odpowiedz z cytatem

Cocotier - flamenco
Cocotier
00001
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
duende
Sevillanas

PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 21:30    Temat postu: Re: wyrób flamencopodobny Odpowiedz z cytatem

marcesa napisał:

Można oczywiście tańczyć flamenco w stroju nietypowym, ale wtedy umiejętności tancerki muszą być bez zarzutu!

Powalający pokaz flamenco na Majorce Evil or Very Mad
Zmysłowe flamenco na Majorce Evil or Very Mad

Był czas, że łódzkie Studio flamenco kończyło sezony koncertem końcowym wraz ze szkołą tańców orientalnych Salome. Wtedy to któraś z nas (miałyśmy tańczyć po grupie bellydance) powiedziała, że żeby zrobić jako takie wrażenie powinnyśmy wyjść na scenę topless... no cóż - te panie z Majorki prawie to zrobiły... może było im ciepło Razz
Nimrodel
Sevillanas

PostWysłany: Pią Wrz 24, 2010 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że wcześniej tego nie było. Jak widać ładny strój to nie wszystko...
http://www.youtube.com/watch?v=Qdyz6ovNbUA&feature=related
Powrót do góry
marcesa
Soleá

PostWysłany: Nie Paź 10, 2010 19:44    Temat postu: Re: wyrób flamencopodobny Odpowiedz z cytatem

Porównanie flamenco do czekolady jest bardzo trafione:
    Mamy czekoladę o zawartości 70 % kakao->prawie nikt tego nie lubi,
    Mamy czekoladę gorzką bardziej popularną
    Czekoladę mleczną- najbardziej lubianą
    No i najtańszy i najbardziej rozpowszechniony wyrób czekolado podobny Rolling Eyes

marcesa napisał:
Można oczywiście tańczyć flamenco w stroju nietypowym, ale wtedy umiejętności tancerki muszą być bez zarzutu!

Powalający pokaz flamenco na Majorce Evil or Very Mad
Zmysłowe flamenco na Majorce Evil or Very Mad
Nemo napisał:
Też tak kiedyś skończę.
Mam tylko nadzieję, że to będzie na Majorce a nie w Zakopanem.
Ja oczywiście musiałam do tego pokazu teorię dorobić. Wziął łysy baleciarz 3 młode tancereczki z Rosji lub Ukrainy, nauczył jednego prostego stepu, na tym zbudował chorografię. Muzyka klasyczna, doczepione włosy, dużo tapety, odpowiedni kostium tj. dużo golizny i publiczność zachwycona. A że te panie nie umieją nawet porządnie nadgarstkami kręcić to już tylko my które się tego uczymy latami widzimy. Jakoś tak się dzieje że na pokazach flamenco tancerki mają często proste spódnice, bluzki czy sukienki, ale na nogach „full wypas”. Tutaj do występu wystarcza najtańszy model butów do nauki Sevillanas.
Ewidentnie te panie/dziewczęta (pewnie nie mają jeszcze nawet 20 lat) są tancerkami, ale nie mają pojęcia o flamenco.
I dlatego też Nemo twój występ w Zakopanem będzie miał więcej czekolady w zawartości Laughing
duende napisał:
Był czas, że łódzkie Studio flamenco kończyło sezony koncertem końcowym wraz ze szkołą tańców orientalnych Salome. Wtedy to któraś z nas (miałyśmy tańczyć po grupie bellydance) powiedziała, że żeby zrobić jako takie wrażenie powinnyśmy wyjść na scenę topless... no cóż - te panie z Majorki prawie to zrobiły... może było im ciepło Razz
A co do występowaniu po brzuchu. Na pierwszych koncertach też tak było. Znajomi zachwycali się tańcem brzucha, chwalili tylko moją sukienkę lub rzucali po obejrzeniu i sevillanas i solea por bulerias „tańczysz lepiej jak się uśmiechasz”. Jednak w kolejnych kiedy proporcje się zmieniły z 5 występów brzucha i 5 flamenco do 8 brzucha i 3 flamenco. Na flamenco ludzie zaczęli reagować inaczej- „wreszcie coś innego”. Very Happy

Dążymy do równouprawnienia- flamenco na dzień kobiet Laughing Twisted Evil Laughing Twisted Evil Laughing ….Już teraz wiem skąd to przekonanie wśród „ekspertów” w naszej telewizji o kontakcie ze własną zmysłowością we flamenco. Rozwinę ten temat później.
Nemo
Alegrías

PostWysłany: Pon Paź 11, 2010 09:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panu się chyba siku chce, bo tak się kręci po scenie.
Paniom zresztą też.
Jak można tańczyć w takim hałasie?
Podoba mi się reżyseria świateł. Coś innego,kto powiedział, że tancerz powinien być cały czas oświetlony!
Trochę długie, przewijam.
Nie zdjął spodni! Szok.

(Komentarz pisany w trakcie oglądania)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
yessien
Sevillanas

PostWysłany: Pon Paź 11, 2010 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odniosłam wrażenie, że pan raczej brał udział w jakichś zawodach kulturystycznych, momentami tak prężył muskuły Wink
marcesa
Soleá

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 12:45    Temat postu: wyrób flamencopodobny Odpowiedz z cytatem

Nemo napisał:
He he! To moje emerytki też tak tańczą na swoich wieczorkach tanecznych, jak je najdzie "flamenco" (mają też akcje pt. "tango").

11 września 2010 5 mln. Polaków ogladąło program „Mam Talent”.
www.plejada.pl napisał:
-Idzie! – Kuba Wojewódzki panią Marię widział już z daleka.

Szła w swojej purpurowe sukni, z kwiatem w rozwianych włosach, dumna i pełna temperamentu…

Oczom jurorów ukazała się tancerka flamenco, Hiszpanka znad Wisły, samorodny talent, a może jednak nie..?

- Czy uczyła się pani kiedyś tańca? – zapytał po występie Kuba Wojewódzki. – Nie. – odpowiedziała szczerze pani Maria, po czym, stukając obcasami, tanecznym krokiem opuściła scenę „Mam talent!” z okrutnym trzy razy NIE na sercu…

Tylko dla widzów o mocnych nerwach Non Non Flamenco w wykonaniu pani Marii Gołowacz
Trottola
Sevillanas

PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 09:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie się podobałoWink Widać że Pani dobrze się bawi i sprawia jej to przyjemność, pogratulować odwagi!
Powrót do góry
Aleksandra
Fandango de Huelva

PostWysłany: Sro Paź 27, 2010 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś tej Pani w duszy gra i nie jestem pewna czy nie bardziej niż niektórym regularnym uczennicom. Może tylko troszkę techniki brak, bo fantazji to nie Smile
Powrót do góry
marcesa
Soleá

PostWysłany: Sob Lis 06, 2010 16:52    Temat postu: wyrób flamencopodobny Odpowiedz z cytatem

Też uważam, że pani ma dryg. W myśl zasady "¡María! ¡Buena bailaora!" (Jest dużo dobrych tancerek o imieniu María)Wink
Jedyny zarzut jest taki, że nie poszła na lekcje. Akurat w Trójmieście gdzie odbył się ten casting są takie zajęcia flamenco dla emerytów na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Dobrze by było, gdyby pani Maria się o nich dowiedziała.

Pizza Hut - Flamenco Fiesta Honkong

Evil or Very Mad Lekcje "flamenco" w Rosji Evil or Very Mad
Aleksandra
Fandango de Huelva

PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 08:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marceso, może ta Pani nie wiedziała o takiej mozliwości, a może po prostu nie jest w stanie się "wkręcić" na ten Uniwersytet. Mojej mamie zajęło to 4 lata - okupacja miejsc jest chyba dośmiertna... W kazdym razie, Pani Mario, na nauke nigdy nie jest za późno Smile
Powrót do góry
Trottola
Sevillanas

PostWysłany: Sro Lis 17, 2010 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcesa, muzyka w tvp2 nawiązuje do passodoble a nie do flamenco. A swoją drogą, nigdy nie zrozumiem tej waszej histerii wyszukiwania "obciachowych" filmików. A propos p. Marii jak można zarzucać komuś że nie poszedł na lekcje flamenco w Trójmieście bo takie są na Uniwersytecie 3 Wieku? Niech p.Maria robi to na co ma ochotę!Chciała pokazać co jej w duszy gra i jużSmile
Powrót do góry
marcesa
Soleá

PostWysłany: Sob Sty 08, 2011 13:21    Temat postu: wyrób flamencopodobny Odpowiedz z cytatem

Wiadomo meksyk, desperrado = flamenco
L&M. Laskowik & Malicki. Filharmonia Dowcipu. Strzelające solistki

Dziś już trochę zapomniana Majka Jeżowska- Margerita 1996 r.

Minęło 15 lat, tancerek flamenco nam przybyło, ale reżyserzy nadal wolą zastępować je tancerkami towarzyskimi:
Fragment filmu Huśtawka

Ostatnio zmieniony przez marcesa dnia Sob Kwi 02, 2011 11:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
marcesa
Soleá

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2011 11:34    Temat postu: wyrób flamencopodobny Odpowiedz z cytatem

Mały Śląsk inaczej

Carmen - musical Ełckiego Teatru Tańca (ETT) "nasycony elementami flamenco"
Reklama

Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 11:34    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Flamenco Strona Główna -> Słownik terminów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Strona 13 z 13
Skocz do: