Forum Flamenco Strona Główna Flamenco
forum miłośników flamenco - www.forum.flamenco.pl
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wyrób flamencopodobny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Flamenco Strona Główna -> Słownik terminów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ilinka
Sevillanas


Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 12:30    Temat postu: Re: wyrób flamencopodobny Odpowiedz z cytatem

Nimrodel napisał:


A ja znalazłam coś takiego... Eee... Może się nie znam ale na flamenco mi to raczej nie wygląda...

http://www.youtube.com/watch?v=bfLhIR2mGas&feature=related


A bo ja wiem czy to takie okropne... Wyglada na dosyc modne obecnie połączenie flamenco i jakiś tańców wschodu Smile mnie nawet się podoba, chociaz wolę czyste flamenco.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Wto Lut 16, 2010 12:30    Temat postu:

Powrót do góry
Nimrodel
Sevillanas


Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 18
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, nie powiedziałam że okropne Wink. Nawet się rozkręca, chociaż początek za bardzo mi się nie podoba, potem jest całkiem fajne. Muzyka sympatyczna, ogólnie nie czepiałabym się, ale - własnie, jest to połączenie, ładne czy nie, ale nie flamenco. Potem człowiek, który myśli, że jest w temacie, na hasło"flamenco" oczekuje czegoś takiego...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcesa
Soleá


Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 1174

PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 17:10    Temat postu: Re: wyrób flamencopodobny Odpowiedz z cytatem

Nimrodel napisał:
A ja znalazłam coś takiego... Eee... Może się nie znam ale na flamenco mi to raczej nie wygląda...

http://www.youtube.com/watch?v=bfLhIR2mGas&feature=related

Znasz się, ale jak można się łatwo przekonać rozumienie takich pojęć jak wrób flamenco podobny, flamenco puro, flamenco nuevo jest bardzo indywidualny i wywołuje spore emocje.

Gdybyśmy chcieli przytoczyć tu każdą szkołę, przedszkole, w którym urządzono tego typu pokaz flamenco nie starczyło by nam miejsca...
W tym gimnazjum wydano niemałe pieniądze na stroje, ale już na nauczyciela znającego się na flamenco nie.
O muzyce nie wspomnę.
_________________
https://www.facebook.com/groups/341908029299079/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agnes
Sevillanas


Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 23
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybym obejrzała taki pokaz (jak marcesa wysłała) nie mając pojęcia o flamenco uznałabym że nawet nasz polonez jest trudniejszy... Przecież takich choreografii uczy się na kursach tańca "rozruszaj swojego malucha" Very Happy
Dla mnie to jest właśnie esencja wyrobów flamencopodobnych- nikt przynajmniej nie będzie się wykłócał że jest to jakaś fuzja z tradycyjnymi tańcami hiszpańskimi czy coś... I jak dla mnie te stroje mogła zrobić nawet jakaś zaprzyjaźniona krawcowa (czyt. mama ucznia)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brujita
Tangos


Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 172
Skąd: obecnie Wawa

PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mnie te przedszkolaczki rozbawiły i rozczuliły Smile
przecież to kilkuletnie dzieci, dla nich to zabawa, przez którą uczą się słyszeć w muzyce rytm Smile nie wymagajmy od nich, żeby od razu prezentowały nie wiadomo co Smile
_________________
flamenco es... flamenco Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agnes
Sevillanas


Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 23
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co innego przedszkolaki, co innego gimnazjalistki (bo to komentowałam)...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcesa
Soleá


Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 1174

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 14:03    Temat postu: wyrób flamencopodobny Odpowiedz z cytatem

Łezka w oku się kręci. Rośnie nam pokolenie, które flamencopodobnego kitu nie da sobie wciskać!

Można też zrobić z przedszkolakami taką wersje tańca hiszpańskiego i nie zostać zakwalifikowany jako wyrób flamencopodobny. Skoro się podoba i rozczula, to jeszcze jeden dziecięcy występ 06.12.2008 dorzucę Smile.

Jak komisja europejska widzi flamenco Europejski Dzień Języków 2009 ok. 3 min. Szkoda, że akurat na porządny zespół flamenco zabrakło funduszy… Evil or Very Mad


Ostatnio zmieniony przez marcesa dnia Pią Cze 25, 2010 19:46, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ilinka
Sevillanas


Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ah,te przedszkolaki są przesłodkie! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marcesa
Soleá


Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 1174

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 09:02    Temat postu: wyrób flamencopodobny Odpowiedz z cytatem

marcesa napisał:
Raz rozmawiałam o tańcu i stwierdziłam, że flamenco nie nadaje się do YCD, bo nie da się jego nauczyć w tydzień, nie jest takie widowiskowe, nie robi się w nim podnoszeń, szpagatów… „ Nie robi się szpagatów?!” „Nie, nie robi.” „Ehm, bo ja byłam w hotelu w Poznaniu i tam taka rewia tańczyła flamenco i zrobiła szpagat”
una napisał:
Jeśli ktoś nam mówi,ze widział flamenco, w którym robiono szpagat, to niekoniecznie trzeba od razu podnosić alarm, bo może ta osoba widziała współczesny nurt escuela bolera, może to była estilizada española, może po prostu zwykła stylizacja?
marcesa napisał:
W Polsce ostatnio istnieje duża liczba tzw. Rewii Tanecznych, które w składają się z tancerek gł. towarzyskich ubranych w skąpe stroje. Rewie te wykonują kiepskie jak ty to nazywasz „stylizacje” samby brazylijskiej, tańca irlandzkiego, brzucha nie mając podstaw technicznych tych tańców. Wtedy padło na flamenco. W jedynej szkole flamenco w Poznaniu współczesnego nurtu escuela bolera nie uczą. Mylę się Mujer? A gościom tego przyjęcia wmówiono, że widzieli flamenco.

EVENT W rytmach Flamenco Evil or Very Mad


Ha! Uświadomiłam sobie teraz, że nie przytoczyłam innego zdania tej osoby, powiedzianego bardzo specyficznym tonem "no tak, i to charakterystyczne machanie spódnicą".
_________________
https://www.facebook.com/groups/341908029299079/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Catalina
Sevillanas


Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 16
Skąd: oh, cały świat jest ojczyzną...

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdjęcie z eventu wygląda bardziej na kankana...

A ja nie mogę doczekać się 18 kwietnia i Nuevo Ballet... Smile

Wiecie, co mnie najbardziej wkurza na Allegro? Nazywanie gorsetów, koszulek, bielizny "Flamenco" - potem cztery strony rozebranych panienek!
_________________
www.lavuelta.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marcesa
Soleá


Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 1174

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 15:43    Temat postu: wyrób flamencopodobny Odpowiedz z cytatem

Catalina napisał:
Zdjęcie z eventu wygląda bardziej na kankana...
Zapewne taki właśnie taniec jest pokazywany na organizowanym przez tą firmę wieczorze "W rytmie flamenco".

Catalina napisał:
Wiecie, co mnie najbardziej wkurza na Allegro? Nazywanie gorsetów, koszulek, bielizny "Flamenco" - potem cztery strony rozebranych panienek!
Przede wszystkim utrudnia szukanie. Jest na to rada! Trzeba wpisać -gorset -biustonosz -stanik -figi -stringi -panache -sekret, a większość tego nie wyskoczy.

Ludzie czasami myślą, że wszystko co po hiszpańsku to flamenco, nawet jeśli dana rzecz pochodzi z Ameryki Łacinskiej:

_________________
https://www.facebook.com/groups/341908029299079/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aleksandra
Fandango de Huelva


Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 80
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przynajmniej na wyroby flamencopodobne możemy zawsze liczyć... To już 11 stron tego wątku i końca nie widać Rolling Eyes W pewien sposób jest to jednak przerażające Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcesa
Soleá


Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 1174

PostWysłany: Nie Maj 02, 2010 18:09    Temat postu: wyrób flamencopodobny Odpowiedz z cytatem

Aleksandra napisał:
Przynajmniej na wyroby flamencopodobne możemy zawsze liczyć... To już 11 stron tego wątku i końca nie widać Rolling Eyes W pewien sposób jest to jednak przerażające Wink

Wyrobu flamencopodobnego Ci zawsze dostatek Confused
Dzień otwarty II LO Gniezno 20.03.2010r.- Pokaz tańca flamenco Evil or Very Mad
Szczególnie twórcze są wszelkiego rodzaju "Dni europejskie, hiszpańskie itp.", a ile tego typu filmów nie trafia do internetu?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mujer
Tientos


Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 218
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Maj 02, 2010 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AłaNonNon Tym większe, że w Gnieźnie jest już szkoła flamenco Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nimrodel
Sevillanas


Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 18
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kompletnie z ciekawości wpisałam w youtube "menkes flamenco" (myślałam że będą może jakieś filmiki z butami, tak jak baletnice prezentują pointy na przykład).

Wyskoczyło mi coś takiego. Cały filmik łączą z flamenco tylko te suknie menkesa (a przynajmniej tak głosi opis). Normalnie profanacjaNon! Evil or Very Mad

http://www.youtube.com/watch?v=cGvjgQRtrmU

Szcególnie polecam te takie, jak by to nazwać? - przysiady? - a przynajmniej w wykonaniu dziewczynki z przodu. Od około 0:58 Shocked A na początku to "dreptanie" w obie strony... Normalnie przerażenie ogarnia! Shocked

I jakież owacje za ten cud stepu (od 1:09)! Mr. Green . Ja wiem, że to dzieci, no ale...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Wto Maj 18, 2010 19:58    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Flamenco Strona Główna -> Słownik terminów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Strona 11 z 14
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Flamenco  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group