Forum Flamenco Strona Główna Flamenco
forum miłośników flamenco - www.forum.flamenco.pl
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Książka o flamenco (literatura)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Flamenco Strona Główna -> Pogadalnia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
incia
Sevillanas


Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 20

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 19:50    Temat postu: Książka o flamenco (literatura) Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo wiedziałam w jakim dziele to zamieścić, a pogadalnia wydała mi się najbardziej neutralna. Chciałam tylko przekazać, że książka "Taniec flamenco - szkoła tańca" Adeli Rabien jest już w księgarnich. Ja właśnie zakupiłam i zabieram się za lekturę. Very Happy Narazie tylko tak pobieżnie przewertowałam strony, więc trudno mi cokolwiek powiedzieć. Myślałam tylko, że będzie więcej teorii, ale widzę, że książkę wypełnia głównie praktyka. No nic zobaczymy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Lut 26, 2009 19:50    Temat postu:

Powrót do góry
d.orka
Tangos


Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 194
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Praktyka - ale w jakim sensie?
Wink
_________________
d.orka
Czy coś ze mną jest nie tak? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcesa
Soleá


Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 1174

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 16:16    Temat postu: Adela Rabien: Taniec Flamenco - Szkoła tańca Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Taniec Flamenco - Szkoła tańca
Wydawnictwo Absonic. Autor Adela Rabien, tłumaczenie Katarzyna Stoncel-Lebiedź. Taniec flamenco, to z jednej strony wymowny, zrozumiały język ciała i gestów, a z drugiej egzotyka i tajemniczość jego korzeni. Z jednej strony gracja i zwiewność, z drugiej zaś ogniste rytmy i dynamiczny ruch. Dzięki książce Adeli Rabien ten świat wdzięku i zagadek otworzy przed Tobą swoje drzwi. Pierwsza w Polsce tak kompleksowa nauka tańca flamenco. 108 str, B5, miekka oprawa. Cena: 29.00 PLZ

O czym jest?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
incia
Sevillanas


Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 20

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wstępie autorka pisze:
"Krótki opis tego co znajdziesz w książce:
Rozdział 1 Szeroko pojęte ćwiczenia ciała, które po 20-30 minutach zapewnią właściwe rozgrzanie organizmu.
Rozdział 2 Niezbędny we flamenco trening nóg. Kolejne 20-30 minut treningu.
Rozdział 3 Praca rąk, która pozwoli na opanowanie samodzielnego klaskania w tańcu, choć nie będzie to jednak wirtuozerskie palmas akompaniującego.
Rozdział 4 Jak mniemam niezwykle interesujące ćwiczenia ze spódnicą. Pracę z oryginalną spódnicą rozpocząć można będzie jednak po zapoznaniu się z wcześniejszymi ćwiczeniami.
Miejsca w których styl mężczyzn i kobiet różni się od siebie zostaną wyróżnione. Każdy kto wykona wszystkie ćwiczenia, uzyska ciało świadome sztuki flamenco."
Jednocześnie autorka bardzo wyrażnie podkreśla, że "książka nie może zastąpić właściwych lekcji! Może ona jednak wskazać właściwy kierunek, nauczycielom pomóc pokierować zajęciami, a Tobie przy odrobinie cierpliwości, również przy samodzielnej pracy."
W samej książce jest dużo objaśniających ilustracji. Póki co nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć. Nie zagłębiłam się jeszcze dokładnie w lekturę, kupiłam książkę, bo myślałam, że będzie tam coś o teorii, w sensie jak się taniec flamenco rozwijał na przestrzeni wieków itp. W każdym razie myślę, że w nauce tańca książka może okazać się pomocna, ale na ile to ciężko mi stwierdzić... W każdym razie fajnie, ,że pojawiło się cokolwiek nowego na rynku wydawniczym, bo jeśli chodzi o flamenco w języku polskim to w ksiągarniach mamy niestety pustki w tym temacie Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madeleine
Sevillanas


Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 25

PostWysłany: Nie Mar 08, 2009 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie można dostać przez internet? Ani w merlinie ani na allegro nie znalazłam Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
incia
Sevillanas


Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 20

PostWysłany: Nie Mar 08, 2009 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj: http://www.sklep-flamenco.pl/ w kategorii inne, lub na stronie wydawnictwa Absonic http://www.absonic.pl/index.phtml?act=sklep&res=1&szukaj=flamenco
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karamaszkara
Sevillanas


Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 1

PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 09:31    Temat postu: Literatura Odpowiedz z cytatem

karamaszkara napisał:
nie wiem, czy to jest dobre miejsce na ten temat... ale nie umiem dodawać nowych na stronie głównej... jestem początkująca.

Mam pytanie odnośnie literatury - moje zainteresowanie flamenco jest zupełnie świeże ale czuję się już wciągnięta i wciąż chcę więcej;] Zaczęło się od przygotowywania referatu nt. flamenco, jego stylów i pokazania kilku przykładów... Brakuje mi jednak jakiejś podstawy w literaturze. wszystkie moje wiadomości pochodzą z internetu...

CZy możecie polecić książki na temat flamenco?
Z polskich znalazłam tylko Rogalska-marasińska "Magiczny świat flamenco", do której jeszcze nie dotarłam.

Interesuje mnie również literatura hiszpańsko- i anglojęzyczna.

Słyszałam o jekimś flamencologu, który mniał na nazwyisko de Molina?

Pozdrawiam
marcesa napisał:
O literaturze pisano już na forum:

Jeśli potrzebujesz "papierowych książek" do swojego referatu, to każdy Przewodnik po Hiszpanii poświęca kilka stron flamenco.


Polecam dwie książki:

1. "Magiczny świat flamenco" A. Rogalska-Marysińska, oficyna wydawnicza "Impuls", Kraków 1999

2. "Misterios del Arte Flamenco. Ensayo de una interpretacion antropologica" Ricardo Molina, Barcelona 1985 (wydanie drugie,lub późniejsze)

Pierwsza to komendium, autorka opisuje zwięźle historię Andaluzji i Cyganów, przechodzi płynnie do poszczcególnych elementów i stylów flamenco, bardzo polecam dla takich "żółtodziobów' jak ja, co to chcieli się czegoś konkretnego dowiedzieć i uporządkować w głowie to flamenco.

Drugą ksiązka jest tylko po hiszpańsku i dopiero się za nią zabieram, ale słyszałam o R. Molinie jako dużej sławy flamencologu. Zmarł jeszcze przed pierwszym ukazaniem się ksiązki(1967), jest często cytowany w różnych artykułach. Powinna być dostępna na UŁ i WSSM w Łodzi, poza tym nie wiem gdzie jeszcze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcesa
Soleá


Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 1174

PostWysłany: Sro Cze 15, 2011 13:30    Temat postu: Urszula Żebrowska-Kacprzak: Flamenco na polskiej scenie Odpowiedz z cytatem

Pojawiła się nowa książka w języku polskim:
Cytat:
Żebrowska-Kacprzak Urszula "Flamenco na polskiej scenie"
Polskie Wydawnictwo Muzyczne 2011
142 str.; oprawa miękka; 165x235 mm

Pierwsza literacka publikacja znanej polskiej tancerki flamenco Urszuli Żebrowskiej-Kacprzak to owoc wieloletniego doświadczenia scenicznego autorki oraz jej wyobraźni estetycznej i artystycznej pomysłowości. Autorka sugeruje zarówno sprawdzone jak i nowatorskie rozwiązania, aby występy flamenco w polskich warunkach były jak najbardziej efektowne. Ponadto przybliżona jest historia kultury flamenco, opisane podstawowe formy w tym tańcu, nieco uwagi poświęca się rekwizytom i stepowaniu. Książka ta jest połączeniem podręcznika, poradnika, zbioru wspomnień i ciekawych obserwacji dotyczących flamenco. Wszystko, co potrzebne początkującemu i bardziej zaawansowanemu tancerzowi flamenco w Polsce.
Cena ok. 30 zł w zależności od księgarni internetowej.

Julita PWM napisał:
„Flamenco na polskiej scenie
czyli marketing estetyczny dla tancerzy lekko zaawansowanych”
Urszula Żebrowska-Kacprzak
Polskie Wydawnictwo Muzyczne SA, 2011

DAJ SIĘ PONIEŚĆ FLAMENCO!
22 – 31 lipca, Szkoła Tańca Riviera w Łodzi – to tutaj odbędzie się już po raz dziesiąty Międzynarodowy Festiwal Kultury Hiszpańskojęzycznej „Viva Flamenco”, a także będzie miała miejsce promocja książki „Flamenco na polskiej scenie” Urszuli Żebrowskiej – Kacprzak.

Urszula Żebrowska – Kacprzak jest znaną polską tancerką, choreografem, instruktorką rekreacji ruchowej i nauczycielką flamenco. Ekonomistka z wykształcenia, iberystka z zamiłowania. Rozpoczynała naukę tańca w roku 1996 u prekursorki ruchu flamenco w Polsce – Grażyny Adamczyk–Lidtke. W trakcie swojej przygody z flamenco, uczyła się u mistrzów polskich, niemieckich, słowackich i oczywiście hiszpańskich. Wyznaje zasadę, że flamenco może tańczyć każdy, gdyż emocje są uniwersalne bez względu na narodowość. Jest właścicielką największego sklepu z akcesoriami do flamenco – Tienda Flamenca. Prowadzi warsztaty tańca flamenco w Polsce i za granicą i jednocześnie występuje w kilku zespołach taneczno-muzycznych. W pracy naukowej poświęca się badaniom nad marketingiem w kontekście różnic kulturowych oraz prowadzi wykłady o kulturze regionów hiszpańskich.

„Flamenco na polskiej scenie” jest pierwszą literacką publikacją Urszuli Żebrowskiej – Kacprzak. To owoc wieloletniego doświadczenia scenicznego autorki oraz jej wyobraźni estetycznej i artystycznej pomysłowości. Warto przeczytać książkę, gdyż autorka sugeruje zarówno sprawdzone, jak i nowatorskie rozwiązania, aby występy flamenco w polskich warunkach były jak najbardziej efektowne. Ponadto przybliża historię kultury flamenco, opisuje podstawowe formy w tym tańcu, nieco uwagi poświęca rekwizytom i stepowaniu. Książka ta jest połączeniem podręcznika, poradnika, zbioru wspomnień i ciekawych obserwacji dotyczących flamenco. Wszystko, co potrzebne początkującemu, a także bardziej zaawansowanemu tancerzowi flamenco w Polsce zostało bardzo ciekawie opisane.

Wszystkich zainteresowanych zachęcam do odwiedzenia strony:
http://www.pwm.com.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&arch=&sortuj=&cur=&grupa_rek[1]=&przedm=2053627
oraz:
http://www.pwm.com.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&arch=&sortuj=&cur=&grupa_rek[1]=&przedm=2060720

Daj się ponieść flamenco!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcesa
Soleá


Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 1174

PostWysłany: Sro Sie 17, 2016 17:53    Temat postu: Książki o flamenco Odpowiedz z cytatem

http://taniecflamenco.pl/ napisał:
Bibliografia o flamenco w języku hiszpańskim. Co warto przeczytać?

Bardzo często pytacie mnie o lektury na temat flamenco lub o bibliografię do pracy licencjackiej bądź magisterskiej. Niestety większość publikacji o flamenco jest wydana po hiszpańsku, więc dostępna będzie tylko dla osób władających tym językiem na dość wysokim poziomie. Poniżej moja subiektywna lista proponowanych publikacji na temat flamenco. Jest ich oczywiście o wiele, wiele więcej…!
Czytaj dalej: http://taniecflamenco.pl/ksiazki-o-flamenco/

_________________
https://www.facebook.com/groups/341908029299079/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal98
Sevillanas


Dołączył: 10 Mar 2017
Posty: 1

PostWysłany: Pią Mar 10, 2017 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No te informacje są naprawde bardzo ciekawe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ananasek
Sevillanas


Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 2

PostWysłany: Sro Mar 22, 2017 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda, bardzo ciekawa sprawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama
Soleá


Dołączył: 16 Lut 2021
Posty: 791

PostWysłany: Sro Lut 17, 2021 10:32    Temat postu: Zarabiaj Online Odpowiedz z cytatem



Zobacz też :


_________________
Katalog Stron - Dodaj stronę ZA DARMO
Ceny akcji
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TukTuk
Sevillanas


Dołączył: 26 Maj 2020
Posty: 31

PostWysłany: Sro Wrz 15, 2021 09:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli potrzebuje ktos marketingu to polece wam https://stomatologia.314.pl/ Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Wrz 15, 2021 09:05    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Flamenco Strona Główna -> Pogadalnia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Flamenco  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group